Jak poprawić swoją wiedzę o finansach?

Jak poprawić swoją wiedzę o finansach?

Wiedza to potęga! Jest to niezwykle istotne dla wielu w kontekście pytań o sprawach finansowych, zwłaszcza w szybko zmieniającym się świecie. Aby uzyskać więcej informacji, które pomogą Ci poprawić wiedzę finansową, zapoznaj się z wyborem książek znanych miliarderów i inwestorów.

 

Dzięki temu z pewnością poszerzysz swoją wiedzę. Zrozumiesz także, jak myślą i podejmują decyzje najbogatsi ludzie współczesnego świata, którzy aktywnie promują czytanie.

Ten wybór książek obejmuje tematy dotyczące podstaw ekonomicznych, ciekawych trendów i porad dla inwestorów. Sprawdź polecane pozycje i dowiedz się, jak poprawić swoją wiedzę o finansach.

 

Jak poprawić swoją wiedzę o finansach? Wybór przydatnych książek największych miliarderów Forbesa

 

Amerykański miliarder, współzałożyciel i szef Koch Industries, Charles Koch, z kapitałem w wysokości 59,6 miliardów dolarów, radzi dodać do swojej listy książek fundamentalne dzieło szkockiego ekonomisty Adama Smitha „Bogactwo narodów”. Ta książka pomoże Ci dowiedzieć się więcej na te tematy:

– funkcjonowanie rynków;

– gospodarka pieniężna;

– czynniki produkcji;

– handel zewnętrzny.

– alfabetyzm finansowy.

 

Dzięki tej pozycji nabędziesz zestaw umiejętności i wiedzę, które umożliwiają podejmowanie świadomych i skutecznych decyzji z wykorzystaniem wszystkich posiadanych zasobów finansowych.

 

Legendarny Warren Buffett uważa, że książka Benjamina Grahama „Inteligentny inwestor” jest najlepszą skarbnicą wiedzy na drodze do kariery. W praktyce ta praca obejmuje wszystkie aspekty myślenia odnoszącego sukcesy inwestora giełdowego. Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, również poleca tę książkę. Kapitał bankiera szacuje się na 1,7 miliarda dolarów.

 

Przypomnijmy! Osobisty majątek Buffetta jest szacowany przez Forbes na 107,3 mld dolarów. Jednocześnie amerykański inwestor jest jednym z najbardziej hojnych filantropów w kraju.

Buffett zwraca też uwagę na książkę „Ordinary Stocks and Unusual Returns” ekonomisty Philipa Fishera, która przez dekady zachowała tytuł bestsellera. Pomoże ona osobom szukającym odpowiedzi na pytanie, jak wycenić wschodzące firmy i znaleźć zrównoważony model biznesowy.

 

Partner Buffetta i biznesmen z kapitałem 2,3 mld dolarów Charlie Munger wśród ważnych książek do przeczytania wymienia „Spisek głupców” Kurta Eichenwalda, który opowiada o upadku potężnej amerykańskiej firmy energetycznej Enron.

 

Założyciel Microsoftu Bill Gates, który dysponuje osobistym majątkiem w wysokości 107 mld dolarów, wyróżnia „Kapitał XXI wieku” francuskiego ekonomisty Toma Piketty’ego. Głównym tematem książki jest nierówność bogactwa i dochodów w Europie i Stanach Zjednoczonych od XVIII wieku.